SOUTĚŽ

UKONČENA ČÁST PRO POSÍLÁNÍ FOTEK A VIDEÍ

- NYNÍ BUDE VŠE ZPRACOVÁNO A VYSTAVENO PRO HLASOVÁNÍ

- MOŽNOST HLASOVÁNÍ JE DO 13. BŘEZNA 2011 NA WWW.FACEBOOK.COM/OPENPORTCZ

Ve spolupráci s předním prodejcem počítačových her GAMEHOUSE a SONY Czech Republic jsme pro Vás připravili mimořádnou soutěž o špičkové ceny.

Hrajeme celkem o 10 ks Sony PlayStation Portable + 40 her na Sony PlayStation Portable

Seznam výher najdete ZDE (PDF / velikost 50 kB)


JAK SOUTĚŽIT?


Ve zkratce: Princip soutěže je velmi jednoduchý.
1) Níže si stáhnete soutěžní materiál, který si vytisknete a vystřihnete. 
2) Vznikne vám šablona, kterou použijete pro natočení videa či vyfocení fotografie. Šablona může být ve videu/fotu použita jakýmkoliv způsobem - jedinou podmínkou je, aby byla identifikovatelná, že jde právě o naší soutěžní šablonu. Jinak se fantazii žádné meze nekladou. Můžete vytvořit cokoliv vtipného, veselého, smutného, zajímavého, jednoduchého, složitého atd. 
3) Výsledek (fotku či video) nám pošlete na e-mail soutez@openport.cz do konce února. Můžete soutěžit s více fotkami či videi - ale každou musíte poslat v samostatném e-mailu, kde ještě navíc uvedete jméno, příjmení a město. 
4) Fotky a videa zpracujeme, připravíme alba ve kterých se bude moci pro jednotlivé videa a fotky hlasovat. Každý může rozdat tolik hlasů kolik chce, ale vždy pouze jednou pro jedno konkrétní dílo. Hlasování bude ukončeno 13. března 2011. Budete mít tedy dostatek času abyste hlasovali pro svá dílka nejen vy, ale i vaši přátelé a příznivci. Vyhrají ti kteří budou mít nejvíce hlasů plus máme připravené bonusové ceny (opět Sony PlayStation Portable) které dáme těm kteří nás zaujmou nejvíce - bez ohledu na hlasy. Budeme posuzovat hlavně kreativitu, zpracování, nápad, vtipnost.


To je vše - níže jsou rozepsány pouze podrobnosti v případě když budete nad něčím váhat.
Pravidla ve 3 krocích

Instrukce ke stažení ZDE
(PDF / velikost 100 kB)

1) Stáhni          2) Vytvoř          3) Pošli          = Vyhraj


1) Stáhni / Stáhni a vytiskni soutěžní obrázek
Níže jsou připraveny materiály k vytisknutí a vystřižení. Vyberte si dle libosti stříbrnou či černou verzi SONY PSP a z ní KTERÝKOLIV motiv, který se rozhodnete použít jako svůj soutěžní (můžete jich zvolit i více). Příslušnou stránku si vytiskněte a vystřihněte dle naznačení (ideálně barevně na silnější papír, mohou však být použity i černobílé tisky). Elektronická alternativa (SCREEN) - pokud nechcete tisknout a vystřihovat, můžete se zúčastnit pod-kategorie pro elektronická zařízení. Stačí si stáhnout na svůj monitor, notebook, tablet či smartphone určený obrázek a následně s tím dále pracovat stejně jako s papírovou šablonou.


     SOUTĚŽNÍ MATERIÁLY:
     ZDE - Stříbrná verze PSP (šablona pro kategorii FOTO a VIDEO) (PDF / velikost 1,9 MB)
     ZDE - Černá verze PSP (šablona pro kategorii FOTO a VIDEO) (PDF / velikost 2,9 MB)

     Šablony POUZE pro kategorii SCREEN - bez ohledu na to zda pošlete video či fotku / (JPG / velikost 200 kB)
     ZDE - Verze SCREEN bílá
     ZDE - Verze SCREEN žlutá
     ZDE - Verze SCREEN černá  


2) Vytvoř / Vytvoř se staženým motivem co nejvtipnější nebo nejzajímavější fotografii či video
Stažený a vystřižený motiv z PDF co nejzajímavěji či nejvtipněji vyfoť nebo natoč. Fantazii se meze nekladou. Může to být jakákoliv situace ať reálná či nereálná, v jakémkoliv prostředí či ději, může to být jednoduché či složité, vtipné či smutné, atd. Jedinou podmínkou je, aby vystřižený motiv byl identifikovatelný (tedy dostatečně velký, nerozmazaný, nezakrytý). Pro větší možnosti tvorby jsou ke stažení motivy od velmi malých po velké. Pokud se vám povede více nápaditých fotek / videí můžete je poslat a zvýšit tak své šance na úspěch.

Pozn.: elektronická verze SCREEN - nic se netiskne ani nevystřihuje - jen se nahraje na celou obrazovku notebooku / tabletu či telefonu s velkým dotykovým displayem materiál pro SCREEN (jpg obrázek viz výše v bodu 1) a vše ostatní platí jako pro verzi s papírovou šablonou - tedy je třeba toto co nejzajímavěji nafotit či natočit. Pokud uložíte screen na plochu počítače a vyfotíte, tak to nestačí - resp. není to ničím zajímavé a málokdo by pro Vás hlasoval.


3) Pošli / Pošli své dílo na e-mail: soutez@openport.cz a to nejpozději do 28. února 2011
Své video či fotku pošlete na soutez@openport.cz
Do předmětu e-mailu napište buď FOTO nebo VIDEO (podle toho co budete v příloze posílat - pokud budete posílat do podkategorie SCREEN vyplňte předmět jen FOTO či VIDEO podle toho jaký soubor posíláte),
v e-mailu uveďte: jméno, příjmení a město.

Můžete posílat více fotek či videí, ale je potřeba poslat každý soubor v samostatném e-mailu (tedy pokud budete chtít do soutěže zařadit 3 fotky a 1 video = pošlete 4 e-maily).

Svá videa či fotky posílejte do 28. února 2011. E-maily, které přijdou po tomto datu nebudeme moci již zařadit do soutěže.


= Vyhraj / Hlasuj pomocí "to se mi líbí" o nejlepší fotku / video na www.facebook.com/openportcz 
Vyhodnocení soutěže: Po uzávěrce soutěže všechny zaslané příspěvky, které obdržíme v souladu se zadáním a pravidly soutěže uveřejníme
- video: www.facebook.cz/openportcz/ (záložka Soutěž PSP), album Video (videa budou také dohledatelná na YouTube.com)
- foto: www.facebook.cz/openportcz/ (záložka Soutěž PSP), album Foto

Kde se bude moci pomocí tlačítka „to se mi líbí" hlasovat o nejlepší výtvor ve 3 kategoriích:
a) video
b) foto
c) screen (foto či video, kde nebyl použit papírový podklad, ale pouze motiv stažený na obrazovku počítače, notebooku, tabletu, telefonu)

Hlasování bude zahájeno 3. března a ukončeno 13. března 2011. Následně budou vyhlášeny vítězné příspěvky v jednotlivých kategoriích. Vítězové budou kontaktování ohledně předání cen do 30 dnů.

Hlasovat můžete vícekrát, ale pro jedno konkrétní video či fotku pouze jednou. Pokud budete chtít zvýšit svoje šance, řekněte svým přátelům a známým aby pro vás hlasovali.


Hodně štěstí. A nezapomeňte na nejdůležitější pravidlo - u tvorby videa či fotky se co nejvíce bavit a užít si to.


Obecná pravidla ZDE (PDF / velikost 70 kB)
NEVÍTE SI S NĚČÍM RADY?

1) Který ze souborů mám použít jako šablonu?
Kterýkoliv je jedno zda stříbrný či černý - v nich najdete různé velikosti a styly. Použijte ten, který se bude pro Váš nápad hodit nejlépe. Není to ničím omezené jen Vaší fantazií.

2) Není mi jasná kategorie SCREEN
Variantu SCREEN jsme se rozhodli použít jako schůdnější pro ty, kteří nechtějí nic tisknout a vystřihovat. Z tohoto pohledu je méně náročnější a tedy i v této kategorii je méně cen. V kategorii SCREEN může být jak foto, tak video. Až budeme sčítat hlasy za všechny, tak to jednoduše odfiltrujeme. Až budeme sčítat hlasy pro kategorii FOTO, tak jakoby vymažeme všechny ty, kteří nic netiskli a nestříhali, ale použili jako motiv šablonu nahranou do počítače, tabletu, telefonu. To samé pro kategorii VIDEO.
Naopak pro vyhlášení kategorie SCREEN sesypeme všechna videa a fotky do jedné kategorie kde byl místo papírové šablony použit motiv na notebooku, telefonu, tabletu,…
Jinými slovy, kdo nic netiskl a nestříhal je automaticky v kategorii SCREEN bez ohledu na to zda poslal video či fotku.

3) Jak nejlépe na papírovou šablonu, jsou nějaká omezení?
Žádná omezení nejsou, jedinou podmínkou je, aby šablona byla na videu či fotce identifikovatelná a alespoň v mezích čitelná.
Velikost - v materiálech jsme připravili několik velikostí, ale pokud si to chcete vytisknout ještě menší či ještě větší, je to jen na Vás.
Barva - jsme si vědomi toho, že ne každý má k dispozici barevnou tiskárnu, proto můžete vytisknout šablonu černobíle.

Několik triků:
- Šablonu vytiskněte na co nejsilnější papír, bude se Vám s ní mnohem lépe pracovat
- Čím větší šablonu budete používat tím, se s ní hůře pracuje - u velkých šablon doporučujeme podlepit. Stačí obyčejná špejle přilepená lepenkou, ta to dostatečně zpevní a záběr se bude pořizovat mnohem snáze.
- Největší možnosti dává šablona, která se uvnitř (dle náznaku) prostřihne. Zkoušeli jsme takto natáčet videa ve dvou lidech - jeden ovládal šablonu a děj v ní např. auta z mostu coby reálná hra a druhý přes rameno fotil / natáčel záběr. Hodí se i pro nějakou nahranou scénku či situaci … možnosti jsou opravdu nekonečné. Nebojte se zkoušet i šílenosti - dle zkušeností ty nakonec mají největší úspěch.

4) Abych se zúčastnil soutěže musím mít svůj Facebook účet?
Nikoliv, nemusíte. Ale je to značnou výhodou, můžete si dát sám sobě hlas a můžete snáze oslovit své přátelé aby pro Vás hlasovali. Dále pokud již účet máte je lepší přidat se mezi fanoušku, pak budete upozorněni na začátek hlasování.

5) Mám problém s posláním velké přílohy ze svého mailu (VIDEO)
I na to jsme mysleli. Každému kdo pošle soutěžní e-mail na soutez@openport.cz bude odesláno potvrzení, že jsme jeho fotku či video obdrželi. Pokud Vám tedy nic nepřišlo nejspíš nám e-mail nedorazil.
Pokud chcete mít jistotu u obzvláště velkých příloh použijte bezplatné služby www.uschovna.cz Ani se tam nemusíte registrovat, pouze kliknete na "Poslat zásilku", následně vyberete soubor který chcete poslat, vyplníte Váš e-mail (nutné abychom Vás v případě výhry mohli kontaktovat), náš e-mail soutez@openport.cz na který se bude soubor posílat a do "Vzkaz pro příjemce" napište Vaše jméno, příjmení a město. Pokud použijete uschovna.cz a budete soutěžit s více videi můžete je zde oproti e-mailu poslat najednou. 

6) V jakém rozlišení mají být fotky či videa?
Vše bude publikováno na internetu, tedy není třeba posílat maximální rozlišení. Nicméně stále platí, že rozlišení musí být alespoň takové, aby bylo možno bez problémů na fotce či videozáznamu (nebo jeho části - tedy nemusí být v záběru po celou dobu klipu) identifikovat použitou šablonu s nápisem www.OpenPort.cz.
Chcete-li přesnější údaj... na fotku stačí použít rozlišení 2 megapixely tedy cca. 1600x1200 pix. a na video 640x480. Pošlete-li větší nevadí, pošlete-li menší - bude-li to o kousek a kvalita bude dobrá + šablona jasně identifikovatelná, tak také přijmeme.

7) Mám dotaz ohledně tvorby - mohu ....?
V tvorbě Vás ničím nechceme omezovat, pokud zůstane šablona na fotce či videu jasně indetifikovatelná a při tvorbě nepřekročíte platné zákony a dobré mravy, tak aniž bychom znali zbytek otázky, naše odpověď je téměř ve všech případech "ano můžete".


Pokud máte jakýkoliv další dotaz piště na: info@openport.cz / Pro dotazy NEpoužívejte soutez@openport.cz